Domain – Alan adı Araştırma ve Yönetme Hizmetleri

Domain – Alan adı Araştırma ve Yönetme Hizmetleri

Domain – Alan adı Araştırma ve Yönetme Hizmetleri çok önemlidir. Bildiğiniz gibi Domain web sitenizin adresidir. Aynı evinizin işinizin adresi gibi. Adresi olmayan bir işyeri veya ev olamayacağı gibi web sitenizin domain, alan adı sizin internet denizinde kaybolmamanızı ve insanların sizi bulabilmesini sağlar.

Web siteniz için hem firmanıza hem de yaptığınız işinize uygun domain, alan adı adresi veya adresleri kullanılması gereklidir. Aksi halde hem insanlar sizi bulmakta zorlanır hem de Google gibi arama motorları . İşinize ve hedef kitlenize uygun anahtar kelimenin yer aldığı domainin, alan adının araştırılması ve kullanılması, Google, yandex, bing, gibi arama motorlarında hızlı bir şekilde web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlar.

 

Bunun için anahtar kelime araştırması eşliğinde sizin için doğru Domain, Alan adı adresinin belirlenmesi gerekebilir. Domain adresi isim araştırması yapılabilir. Aklınıza gelen internet adresi daha önceden başkası tarafından alınmışta olabilir. Bu nedenle istediğiniz alan adının boşta olup olmadığını kontrol ederek hareket etmek gerekir. Doğru domain adresini araştırmak, müsaitliğini kontrol etmek ve alım yönetim işlerini organize etmek gerekir.

 

Aşağıdaki arama alanını kullanarak aklınızdaki internet adresinin müsait olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Domain, Alan adı SORGULAMA

Domain, Alan adı yönetiminde aşağıda belirtilen konulara dikkat edilmesi gereklidir.

  •  ÇALINMAYA KARŞI kilitli olması, Domain, alan adı yönetiminde önemlidir.İlgili ayarların açılması gerekir.
  • Artık çalışmak istemediğiniz web tasarım veya barındırma firmasından, yeni web siteniz alan adınızın  TRANSFER EDİLMESİ
  • Domaininizin başka bir domaine YÖNLENDİRİLMESİ
  • İLETİŞİM BİLGİLERİNİN güncel tutulması
  • Name Server, isim sunucu değişikliği işlemleri

bu işlemlerin online ve hızlı yapılabilir olması web siteniz ve kurumsal kimliğiniz için HAYATİ konulardır.

Tüm bu domain, alan adı işlemleri domain hizmetleri adı altında tarafınız için gerçekleştirilmektedir.

Domain, alan adı fiyatları alınacak domain uzantısına ve süreye göre değişmektedir. İhtiyaca göre belirlenen süre ve uzantı için oluşan tutarın ödemesinin alınması sonrası satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Böylece hem farklı kişi/kurumlarla muhatap olmanıza gerek kalmıyor, hem site güvenliği sağlanmış oluyor, hem de domaine yapılacak işlemler hızlı ve kontrollü bir şekilde yürüyebiliyor.

Bizi BURAYA TIKLAYARAK hemen arayabilir veya WHATSAPP üzerinden talebinizi iletebilirsiniz.

www.tuncer.web.tr

Bir yanıt yazın