Domain

DOMAİN SORGULAMA

DOMAİN HİZMETİ

Bildiğiniz gibi Domain web sitenizin adresidir. Aynı evinizin işinizin adresi gibi. Adresi olmayan bir işyeri veya ev olamayacağı gibi web sitenizin domaini sizin internet denizinde kaybolmamanızı ve insanların sizi bulabilmesini sağlar.

Yapılan Web siteniz için hem size hem de işinize uygun domain adresi veya adresleri kullanılması gereklidir. Aksi halde hem insanlar sizi bulmakta zorlanır hemde google gibi arama motorları . İşinize ve hedef kitlenize uygun anahtar kelimenin yer aldığı domainin alınması, kullanılması; Google, yandex,bing, gibi arama motorlarında hızlı bir şekilde web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlar.

  • Domaininizin ÇALINMAYA KARŞI kilitli olması
  • Domaininizi çalışmak istemediğiniz web tasarım veya barındırma firmasından, yeni web siteniz için TRANSFER EDİLMESİ
  • Domaininizin başka bir domaine YÖNLENDİRİLMESİ
  • İLETİŞİM BİLGİlerinin güncel tutulması
  • Name Server değişikliği

bu işlemlerin online ve hızlı yapılabilir olması HAYATİ konulardır.

Tüm bu domain işlemleri domain hizmetleri adı altında tarafınız için gerçekleştirilmektedir.

Domain fiyatları alınacak domain uzantısına ve süreye göre değişmektedir. İhtiyaca göre belirlenen süre ve uzantı için oluşan tutarın ödemesinin alınması sonrası satın alma işlemi gerçekleştirilir.

.com için yıllık fiyat 9,5$’dır. (Bugün için 19.11.2017) Ancak bu fiyat domain firmasının yaptığı kampanya/indirime göre 0,5-1$ oynayabilmektedir.

Böylece hem farklı kişi/kurumlarla muhatap olmanıza gerek kalmıyor, hem site güvenliği sağlanmış oluyor, hemde domaine yapılacak işlemler hızlı ve kontrollü bir şekilde yürüyebiliyor.

 

www.tuncer.web.tr / www.alanyawebsite.com