Kurumsal Sosyal Ağ Maliyetleri

Vector flat concept of process social media business and marketing. Startup, business planning and results - vector illustration

Kurumsal Sosyal Ağ Maliyetleri

Kurumsal Sosyal Ağ Hesabı Maliyeti , sizin beklentilerinize, hedef kitlenize , yönetilecek sosyal ağ sayısına, satış pazarlama aktivitelerinizin yoğunluğuna bağlıdır.

Kurumsal bir sosyal ağ hesabı yönetilirken 2 ana alanda maliyet oluşmaktadır.

1- Düzenli yapılacak sosyal ağ paylaşımlarının Satış pazarlama faaliyetlerine paralel olarak fikir, tema, grafik, fotoğraf, karakter, konu gibi reklam unsurları tasarımını yapacak, üretecek personeli bünyenizde çalıştırmanız yada dışarıdan bir kişi, ajans, vs. ile çalışılması. Sosyal Ağ hesap yönetimi için ben aşağıdaki şekilde 2 paket ile sizlere hizmet sunmaktayım.

  1. MİNİ PAKET (AYLIK) 600TL : Kurumuzun renkleri , fontları, logosu kullanılarak hazırlanan kurumsal kimliğinize uygun tasarlanan Facebook’ta günde 1 paylaşımdan (standartı günde 1 paylaşımdır, özel gün veya durumlarda günde 2 paylaşımda yapılabilir) oluşan hesap yönetim paketidir. Aylık olarak raporlanır.
  2. NORMAL PAKET (AYLIK) 1200TL : Kurumsal kimliğinize uygun tasarlanan facebook, instagram ve üçüncü olarak istenilen başka bir sosyal ağ hesabının takibi ve yönetiminin yapılması.Sosyal Ağa uygun sayıda ve standartta paylaşımlar tasarlanması ve paylaşılması.Aylık olarak raporlanır.

2- Sosyal Ağ paylaşımlarının daha çok kitleye ulaşması ve takipçilerin artırılabilmesi veya yapılacak özel bir etkinliğin, indirimin, promosyonun takipçiler dışında da duyurulabilmesi için ücretli reklam verilerek paylaşımların yapılması. Erişilmesi planlanan kişi sayısına göre İlgili sosyal ağ tarafından ücretlendirilir.

Örneğin ; Facebookta seçtiğiniz hedef kitlede ki 10.000kişiye 1 günlük gösterim için 15TL ödenmesi (Değerler örnek olarak verilmiştir.)