Neden bir Mobil Uygulamanız olmalı !

basari2

Birkaç madde ile açıklamaya çalışalım .

  • 5 Milyon kişiye doğrudan bağlantı imkanı ;

BTK Kurumu (Devletin iletişim firmalarına lisans veren denetleyen kurumu) 2015 yılı sonu sayımlarına göre Türkiye’de 41.5 milyon kişinin akıllı cep telefonu kullanmakta olduğunu açıkladı. Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasının doğrudan cebinde olmak, Firmanıza hiçbir reklam aktivitesinin sağlayamayacağı bir rekabet avantajı, firma itibarı, iletişim kolaylığı, zaman tasarrufu, işgücü tasarrufu, .. sağlayacaktır.

  • ÜCRETSİZ ANLIK Bildirimler/Mesajlar gönderirsiniz ;

Uygulamanızı telefonuna yüklemiş kullanıcılarınıza, Satış pazarlama, reklam veya önemli duyuru ve bilgilendirmeler için ÜCRETSİZ ANLIK bildirim mesajları ile (sms, facebook bildirimleri gibi telefonda beliren) hızlı ve ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Satış pazarlama faaliyetlerinizde önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz böylece.

  • İnsanlara HERYERDEN ve HERZAMAN ulaşabilir veya ulaşılabilirsiniz ;

Sonuçta Cep Telefonlarını yanımızdan ayırmıyoruz. Dolmuşta, yemekte, çalışırken, tatilde, yolda yürürken hatta tuvalette bile. Her geçen gün daha da mobil dünya içine giriyor insanoğlu. Özellikle yeni nesil gençler arasında telefondan kısa bir süre bile ayrı kalamayanlar var. Cep telefonları artık evden çıkarken kontrol ettiğimiz cüzdan ve anahtarın yanında üçüncü olmazsa olmaz olarak yer almakta.

İşte bu sayede de Sizin için Tuncer.web.tr’nin hazırlyacağı etkileşimli Mobil Uygulamanız ile HERYERDEN ve HERZAMAN potansiyel müşteri/ziyaretçilerinize direkt ulaşarak etkileşim sağlayabileceğiniz, hiçbir reklam platformunun sağlayamayacağı özel bir kanal oluşturabilirsiniz.

  • Etkileşimli uygulamalar ile işgücünden, zamandan tasarruf sağlayabilir, maliyetleri düşürürsünüz ;

Tuncer.web.tr olarak sektörlere özel hazırlanan aşağıdaki örnek uygulamalarla İŞGÜCÜNDEN/PERSONELDEN ve ZAMANDAN tasarruf sağlayarak maliyetlerinizi düşürebileceksiniz.

Gps konum bilgisi ile paket siparişini firmaya bildiren Paket servis uygulaması, Paket servis yapan kuryenin adresi eliyle koymuş gibi bulmasını sağlayarak firmaya zaman kazandırmakta veya mobil uygulama ile rezervasyon alan kuaför, spa, doktor, avukat, .. sekreter maliyetinden ve rezervasyon programı lisans ve bilgisayar maliyetinden tasarruf sağlayabiliyor. Hatta Tuncer.web.tr tarafından özel olarak Hazırlanan OTEL mobil uygulaması işgücü yani personelden tasarruf sağlarken aynı zamanda da oteldeki hizmetlerin daha hızlı, verimli, kontrollü, işlemesini sağlıyor ve sanki Otel, her ziyaretçisi için 7/24 hizmet eden bir personel tahsis etmiş gibi hizmet sunabiliyor.

  • Fark Yaratır, Rekabet Gücünüzü artırırsınız ;

Hepimizin her daim yanında taşıyabildiği bu mobil cihazlar, pratik şekilde ihtiyaçlarımızı gidermektedir. Bu sayede de her geçen gün daha fazla insanın vazgeçemeyeceği bir alışkanlık haline dönüşmekte. Mesela akşam evinizde cep’ten dükkanınızdaki kamera sistemine bağlanarak dükkanı kameralar ile kontrol etmek veya işte iken evin çelik kapısını kilitlemek için cep telefonumuzu kullanmak, Cep telefonlarının ne kadar fonksiyonel olduğunu ve insanoğlunun artık mobil cihaz taşımadan yaşamayacağına örnek uygulamalar olarak verilebilir.

Hayatın bir vazgeçilmezi haline gelmiş olan ve yerinde durmadan hala daha hızla gelişen ve büyüyen bu mobil uygulama dünyasına, firma uygulamanızı hazırlayarak rakiplerinizden önce yer alabilir ve rekabette önemli bir fark yaratabilirsiniz. Bugün olmasa  da yarın mobil uygulamanızı hazırlatmanız gerekecektir. Neden daha da geç kalmadan mobil uygulamanızı hazırlatarak şimdiden avantajınız olmasın ki !

  • Web siteniz veya sosyal ağ hesaplarınız ile entegre çalışarak firmanızın kurumsal ve profesyonel bir duruşa sahip olmasını sağlar, iletişim kanallarını tamamlar ;

Teknoloji geliştikçe reklam ve tanıtım için insanlara ulaşma şekli ve kanalları da çeşitlenmektedir. Nasıl günümüzde kimi insan gazeteyi, kimi insan tv’yi,  kimi de radyo’yu dergileri ağırlıkta takip ediyorsa her geçen gün takipçisi artan internet dünyasının, sosyal ağların, mobil dünyanın, blog yazarlarının, youtube kanallarının da şimdiden azımsanmayacak sayıda takipçileri mevcuttur. Bu nedenle firmanızın kurumsal facebook sayfası, Google+ sayfası, youtube kanalınız, linkln hesabınız, tripadvisor/zoover .. gibi hesaplarınıza mobil uygulamanızdan direkt bağlantı verebilir ve müşterilerinizin, takipçilerinize dönüşmesine böylece de markalaşma sürecinizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

  • Müşterileriniz ile GÜVEN esaslı iletişim kurar, Zaman kazandırır ;

Mobil uygulaması olan firmalar, mobil uygulaması olmayan firmalara göre potansiyel müşterilere daha fazla GÜVEN vermektedir. Kurumsal yapılanmalarda tamamlayıcı hatta artık etkili bir araç olan Mobil uygulamalar müşteriniz ile sağlıklı iletişim kurmanız için çok önemli olmaktadır. (Örneğin mobil bankacılık uygulamaları)

Satış/hizmet öncesi ön bilgiye ayrıntılı olarak ulaşan kullanıcı size dönüş sağladığında artık potansiyel müşteri konumundadır. Bu size zaman ve müşterinin güvenini kazanmanızı sağlar. Artık sizi/hizmeti/ürünü tanıyan potansiyel müşteriniz, müşteriye, memnuniyeti ile de devamlı müşteriye dönüşecektir. Her an kampanya, duyuru , indirim, bilgilendirmelerle iletişimde kalacak ve bu sayede hızlı dönüşler sağlayabileceksiniz.

  • %100 müşteri memnuniyeti için kaçınılmaz adım ;

Müşterileriniz telefonlarına yükledikleri uygulamanız ile Öneri/Şikayet’ leri direkt size kolayca telefonlarını kullanarak iletebilirler. Ve cevapları da telefonlarına düşer. Şikayetlere hızlı dönüş sağlayarak Firmanızın/Sizin müşterilerinize ne kadar önem verdiğinizi ve sorunları büyümeden çözme eğiliminde olan bir firma olduğunuzu, Öneriler’e sağlayacağınız geri dönüşlerle gelişime açık ve müşteri çıkarlarını gözeten bir firma olduğunuzu gösterirsiniz.

Mobil uygulamanıza Tuncer.web.tr olarak yerleştireceğimiz Anket Formu ile müşteri memnuniyetini ve eğilimlerini analiz edebilir, raporlayabilirsiniz. Tüm bu çalışmalar ile %100 müşteri memnuniyeti sağlarsınız.

Bu kadar geçerli nedeni göz ardı etmek istediğinize emin misiniz! Mobil dünyada Oyunlar, sosyal ağlar, araçlar, iş uygulamaları derken firma tanıtım/pazarlama uygulamaları da artık yoğun olarak kullanılmakta. Çoğu banka bankacılık uygulamaları ile müşterilerinin cebine çoktan girdi bile.

İlk zamanlarda oldukça maliyetli bir iş olan mobil uygulama tasarlama yayınlama artık hemen hemen her firmanın kendi uygulamasının siparişini verebileceği rakamlara da gerilemiş durumda.

Mobil uygulamanızın tasarlanmasının hala zamanının gelmediğini mi düşünüyorsunuz ! Bence bir daha düşünün !