Neden bir web siteniz olmalı !

tuncerwebtr-parakazanma

Neden bir web siteniz olmalı !

7/24 açık olan, sizi temsil eden ve dünyanın herhangi bir yerinde bile saniyeler içinde ulaşılabilen, canlı bir kartvizit gibidir web siteniz.

WEB SİTENİZ OLMASI İÇİN 10 BASİT NEDEN

1 – Türkiye’de yaşayan 41.5 Milyon kişinin cebine girme imkanı ;

Türkiye’de Akıllı Cep telefonu kullanıcı sayısı 2015 yılı sonu itibari ile BTK’nın açıklamasına göre 41.5 milyon kişi. Bu da insanların evde, otobüste, sigara molasında, tuvalette, yemek yerken, yani heryerden/herzaman web sitenize ulaşması demektir. Sizi iyi anlatan doğru bir web sitesi sayesinde hiçbir tanıtım faaliyetinin sağlayamayacağı önemli bir REKLAM faaliyetidir web siteniz.

2 – Firmanızın itibari, prestiji ve Profesyonel duruşunuz için ;

Bugün 7’den 70’e herkesin elinde cep telefonu ile internette istediği firmanın web sitesine ulaşarak her türlü bilgiye/ürüne/hizmete anında ulaştığı bir zamanda, Sizin Güncel Tasarıma sahip Kurumsal web sitesiniz, Profesyonelliğinizin ve şirket itibarınızın göstergesi olmaktadır. Firma domaininiz ile kullanacağınız “xxxx@firmaadi.com ” şeklinde ki e-mail adresiniz de kurumsal bir yapıya sahip olduğunuzun ispatı olacaktır.

Bazı meslekler için prestij önemlidir. Mesela ;

“Müteahhitlik firması sahibi, Gayrimenkul danışma Ofisi sahibi, belki de  Mimar veya Tıp Merkezi sahibi, Diş Polikliniğine sahip bir Diş Doktoru, Farklı uzmanlıkları bulunan bir Doktor veya Hukuk danışma Bürosu ortaklarından bir Avukat, belki Tanınan bir iş adamı, ya da Rent a car işletmecisi , Otel sahibi, Tanınmış bir markanın bölge şubesini işleten, … gibi ” bir kişi iseniz, Web siteniz itibarınız olacaktır. İş görüşmesi öncesi web sitenizi inceleyerek hakkınızda bilgi almak isteyen müşterinize karşı, Web siteniz, “Sizin Profesyonelliğinizi” temsil eden en önemli etmenlerden biri olacaktır. Bu nedenledir ki sizi ve yaptığınız işleri iyi anlatan bir web sitesi doğru kullanılır ve ön planda tutulursa , size gözle görülür katkılar sağlayacaktır.

3 – Az Paraya Çok Reklam ;

Firmanızı tanıtmak için 1000 adet broşür bastırdığınızı düşünürsek, broşürü teslim edebildiğiniz çevrenizdeki , 1000 kişiye, belli bir süreliğine, sabit bilgilerinizi sunarak tanıtım yapabilirsiniz. Yada yerel tv veya radyoya reklam verdiğinizde, anlık olarak, bölge insanınıza, çok daha maliyetli şekilde tanıtım yapabilirsiniz. Oysa web siteniz sizin için tüm dünyaya 7 gün 24 saat yok denecek maliyetlere sizin/firmanızın/ürünlerinizin (neyi isterseniz) reklamınızı yapan, bunun için çalışan bir personel gibidir.

4 – Rekabet Gücünüz artar ;

Sizi ve rakiplerinize göre farklarınızı iyi anlatan bir web sitesiniz olmalıdır. Web siteniz ile sizi ve rakiplerinizi kıyaslayacak potansiyel müşteri, niteliklerinizi daha iyi kavrayarak sizi seçebilecektir. Ayrıca ürün/hizmet/firma bilgilerinize daha hızlı ulaşan, daha iyi etkileşimde bulunan müşterileriniz için web sitesi olmayan yada güncel tasarımda bir web sitesi olmayan rakiplerinize göre avantaj sağlamış olursunuz.

5 -Kurumsal E-Posta sahibi olursunuz ;

Böylece müşterileriniz, sizin belirlediğiniz personeliniz ile irtibata geçer.Ve Personeliniz işten ayrıldığında siz müşteriniz ile irtibatınızı kaybetmezsiniz. Ayrıca e-Posta pazarlaması ile “Az paraya Çok Reklam” çalışmaları yürütebilirsiniz. Diğer yandan Kurumsal E-posta hesabı, sizin basit bir firma olmadığınızı gösterir.

6 – Müşteri’niz ile Güven esaslı iletişim sağlar;

İnsanlar tanıdığı/bildiği firma yada kişilere güvenirler ve ile iş yapmayı tercih ederler. Web sitenizde yer alacak firma, çalışan bilgileriniz ve resimleriniz ile potansiyel müşteri sizi, firmanızı, çalışanlarınızı daha iyi tanır, kim ile muhatap olduğunu bilir. Bu sayede oluşan güven ile potansiyel müşteriniz ile daha verimli iletişim kurarak aktif satışlar yakalarsınız.

7 – Zamandan tasarruf sağlar ;

Sizi ve işinizi iyi anlatan web siteniz sayesinde, müşterileriniz/ziyaretçileriniz sizin hakkınızda ön bilgi sahibi olurlar. Ön bilgi sahibi olarak sizinle diyaloğa geçtiklerinde, potansiyel müşteri konumundadırlar. Ve web sitenizde tanıtımını yaptığınız iş/satış/hizmet ile ilgili ayrıntıları netleştirmek veya direkt müşteriniz olmak için iletişim kurmuşlardır.

8 – Müşteri memnuniyetini artırır ;

Web siteniz ile, Müşterilerinizin gözünde firmanızın durumunu analiz edebilmeniz için gerekli Halkla ilişkiler Faaliyetlerini ÜCRETSİZ olarak yürütebilirsiniz. Web sitenize ekleyeceğimiz Şikayet/Öneri/Anket formları ile müşterilerinizi daha iyi anlayabilir ve müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz. Böylece karlılığınızın yükselmesini de  sağlayabilirsiniz.

9 – Kampanya ve Duyuruları ÜCRETSİZ yapar ;

Özel Açılış sayfaları ile Kampanya, Duyuru gibi bildirimlerinizi Web sayfanız ile ücretsiz olarak yayınlarsınız. Zamandan ve baskı maliyetinden tasarruf sağlarken, marka bilinirliğinizi artırmış olursunuz.

10 – İş Başvuru taleplerini bile toplar ;

Web sitenize ekleyeceğimiz iş Başvuru Formu sayesinde firmanızda çalışmak isteyen personellerin bilgilerini Kurumsal e-posta adresinizde dosyalayabilirsiniz. Personel ihtiyaçlarınızda başvurular arasından uygun personele ulaşarak kolay ve hızlı bir şekilde ihtiyacı karşılayabilirsiniz. Zaman ve emek tasarrufu sağlar.

11 – (EXTRA) Web sitesi / Sosyal Ağ hesabı olmayana kız bile vermiyorlar ;

7’den 70’e artık bireysel kullanıcıların bile kendilerini anlatmak için web siteleri hazırladıkları, günlüklerini online olarak kaydettikleri, blog siteler oluşturdukları, Sosyal ağlardan kafalarını kaldıramadıkları bir dönemde, Meslek veya firma sahibi olan kısaca profesyonel iş, hizmet ve ürün sunan bir işletmenin, ELBETTE web sitesi olması , Sosyal ağ hesapları olması, mobil uygulaması ve sosyal ağ hesapları ve bunların doğru şekilde işletilmesi yönetilmesi, internette VARLIK göstermesi gereklidir.