Neden dijital pazarlamaya ihtiyacım var

basari

Neden dijital pazarlamaya ihtiyacım var

İnternet teknolojilerinin artması, web sitelerinin yaygınlaşması ve herkeste sosyal ağ bağımlılıklarının oluşması ile dijital pazarlama kavramı belirginleşmiştir.

Neden Dijital Pazarlama aktiviteleri yapmalıyım ? sorusuna 10 basit cevap vermeye çalıştık.

  • Doğru Digital Pazarlama ile web sitenize daha çok ziyaretçi çekersiniz

Dijital pazarlama faaliyetleri kapsamında anahtar kelimeleriniz, hedef kitlenize sosyal ağ reklamları, adwords, tıklama başına ödeme seçenekleri gibi ücretli reklam verme faaliyetleri kullanılmak suretiyle extra trafik/ziyaretçi sağlar.

  • Sosyal ağlarda daha çok insanın beğenisini kazanırsınız,

Firmanızın misyon, vizyon sınırları dahilinde sizi/işinizi/ürünlerinizi doğru anlatan sosyal ağ paylaşımlarınız ile insanların facebook, Google+, gibi sayfalarınızı yani dolayısıyla sizi beğenmelerini sağlarsınız. Yapılan her beğeni marka değerinize katkı sağlarken marka bilinirliğini de artıracaktır.

  • Müşterilerinizi takipçilerinize dönüştürürsünüz.

Özellikle sosyal ağlardaki doğru standartlarda yaptığınız paylaşımlarınız ile sizi beğenen insanların takipçilerinize dönüşmesini sağlarsınız. Böylece kampanya, duyuru, promosyon, indirim, haber bildirimlerinizi ÜCRETSİZ ve sizinle ilgilenen insanlara yaparak maksimum geri dönüş sağlarsınız.

  • Mobil uygulamanızı insanların yüklemesini sağlar,

Önemli Yatırımlarınızdan biri olan mobil uygulamanızın dijital pazarlama faaliyetleri kapsamında tanıtımı yapılarak daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlarsınız.

  • Google / yahoo / yandex / msn / bing .. vb. arama motorlarında üst sıralarda yer alırsınız,

Doğru SEO çalışmaları sonrası ücretli internet reklam çalışmaları ile ulaştığınız kesimi genişletir, Arama motorlarında üst sıralara çıkarak rakipleriniz arasında sıyrılabilirsiniz. Kim istemez ki Google aramalarda kendisi #1 numarası olmasın !

  • Tanınırlığınızı artırır,

Dijital pazarlama faaliyetleri ile belirlediğiniz hedef kitlenize ulaşan reklamlarınız, marka bilinirliğiniz artırır. Sektörünüzle ilgilenen insanlar sizi tanır.

  • Markalaşma sürecini hızlandırır,

Firma için Markalaşma, uzun çabalar ve emekler sonunda ortaya çıkan sonrasında ise müşteri memnuniyetinin sağlanması ile varlığını koruyabilen en önemli değerdir. Bu süreçte her kesime her yerden ulaşmak için Dijital pazarlama çalışmaları yapılarak çok daha ekonomik, hızlı, etkili şekilde tanıtım faaliyetlerine katkı sağlar.

  • İtibarınızı yükseltir,

Dijital medya çalışmaları ile internette dönen reklamlarınız, e-bülten çalışmaları, sosyal ağ online itibar yönetimleri , sayesinde kurumsal duruşunuz desteklenir ve şirket itibarınız artar.

  • Ekonomik ve etkili şekilde tanıtım faaliyetlerinizde önemli katkılar sağlar

Örneğin verilecek internet reklamları ile insanların ziyaret ettikleri blog, forum, sözlük, web site’lerin de tanıtımınız yapılır. Siz, ürününüz, hizmetleriniz, sektörünüz ile  ilgilenen insanların uğradığı bu internet alanlarına verdiğiniz reklamlar ile hedef kesime doğrudan hitap ederek ETKİLİ reklam yapabilirsiniz.

Burada reklamınıza ne kadar kişi tıklarsa o kadar kişi başı reklam ödemesi yaparsınız. Oysa ulusal bir gazeteye aynı süre için vereceğiniz reklamın maliyeti çok daha fazla olacaktır.

  • Güven sağlarsınız.

Dijital Pazarlama, diğer adı ile internet reklamcılığı artık hemen hemen herkese hitap eden ancak hala bakir olan bir alan. Aslında Akıllı cep telefonu olan herkes dijital pazarlama ile ulaşılabilen potansiyel birer kullanıcı konumundadır. Oysa çok büyük firmalar haricindeki işletmeler bu potansiyelin henüz tam farkına varabilmiş ve bu doğrultuda çalışmalara başlamış değillerdir.

Siz yapacağınız dijital pazarlama aktiviteleri ile marka güvenirliliğini de artırmış, teknolojiyi yakından takip eden, kendini güncelleyen bir firma olduğunuzu göstermiş olursunuz. Yeni teknolojilere yatırım yapan bir firma olarak güven sağlarsınız.