Neden Sosyal Ağlara firmamı taşımalıyım

tuncerwebtr-2016-tr-stats

Neden Sosyal Ağlara firmamı taşımalıyım

  1. 42 milyon insanımızın bulunduğu bir alanda yer almak !

Dijital Pazarlama Ajansı “We Are Social”’ın 2016 yılı için hazırladığı rapora göre ; 79.14 milyon olan ülke nüfusumuzun, 42 milyonu aktif sosyal medya kullanıcısı. Hangi firma böyle bir potansiyel ile iletişim kurmak istemez.

  1. Sizin/Firmanızın Temsil edilmesi, itibarınızın korunması ;

Türkiye’de aktif 42 milyon kullanıcısı olan sosyal ağlar da sizin , hizmet veya ürünlerinizin birinci ağızdan temsil edilmesi gerekir. Firmanız hakkında yapacağınız Haber, duyuru, reklam, tanıtımı bir kenara bırakalım, bir müşteri ile yaşayacağınız sorunda bile müşterinizin bu durumu sosyal ağlara taşıyarak sizi ve firmanızı hem maddi olarak hem de itibar olarak kayıplara uğratması içten bile değildir.

  1. Nokta atışı

Tv, radyo, gazeteye yüksek maliyetlere reklam vererek hizmet veya ürünlerinizle ilgisi olan olmayan ilgili lokasyon da tanıtım yaparsınız. Oysa sosyal ağlarda verdiğiniz reklamda cinsiyet, konum, yaş, dil, din, ilgi alanı, .. gibi kriterlere göre reklam göndereceğiniz kitleyi seçerek reklam maliyetinizi düşürürken, doğru hedef kitleye tanıtımınızı yaparsınız.

  1. Hızlı ve Ücretsiz iletişim

Firma hizmet veya ürünleriniz ile ilgilenen müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz sizi sürekli takip etmek için sosyal ağ hesaplarınızı seçecektir. Sizin sosyal hesaplarınızdaki paylaşımlarınız takipçilerinizle anında paylaşılır. Böylece kampanya, indirim, promosyonlar dan müşterilerinizin ÜCRETSİZ bir şekilde anında haberi olacaktır.

  1. %100 Müşteri Memnuniyeti

Şikayet, öneri veya anket çalışmalarınızı sosyal ağları kullanarak yürüttüğünüz taktir de Form baskı maliyeti, dağıtma maliyeti, zaman gibi faktörlerden tasarruf sağlarsınız. Şikayet veya öneri bildirimleri anında ücretsiz olarak size ulaşır. Ve çözüm/cevap hızınıza bağlı olarak müşteri memnuniyetini artırırsınız.

  1. Samimiyet

Sosyal Ağ hesaplarınız sayesinde insanların sizinle kolay, hızlı, ücretsiz bir şekilde irtibat kurmasını sağlarsınız. Daha samimi bir iletişim kanalı olarak kullanılan sosyal ağlar müşterinizin size daha fazla sempati duymasına yardımcı olur.

  1. Kurumsallığınızın tamamlayıcısı

Günümüzde kurumsal yapıya kavuşmuş, profesyonel iş çıkaran tüm firmaların sosyal ağ hesapları olduğu görülmektedir. Web siteniz, mobil uygulamanız ve internet reklamlarınızda yer alacak sosyal ağ hesap adresleriniz ile dijital pazarlama faaliyetleriniz tamamlanacaktır.

  1. Seo kapsamında / Google’da üst sıralarda yer almanız için

Google, yahoo, msn, yandex, .. arama motorlarında yapılacak sektörünüz veya ürünleriniz ile ilgili bir aramada rakiplerinizi geçerek daha ön sıralarda yer almanız için sosyal ağ hesaplarınızın varlığı önemlidir. Ayrıca siz veya ürün/hizmetlerinizden internette, sosyal ağlarda  ne kadar bahsedildiği de arama motorları tarafından indexlenir ve sizi aramalarda üst sıralara taşır.

Bir yanıt yazın